Nechcem stáť bokom …

Je názov koncertu, ktorý uplynulú nedeľu zaznel vo farskom kostole sv. Štefana Kráľa v Nových Sadoch v podaní vokálnej skupiny Voising (predtým Close Harmony Friends).

Kapela Voising sa po dohode s obcou rozhodla usporiadať benefičný koncert na pomoc pri zmierňovaní následkov požiaru, ktorý postihol miestny obecný úrad a najmä priestory materskej škôlky 17. septembra 2018.

Ako povedal manažér kapely Voising, Feri Vlasák, našťastie sa nikomu nič nestalo. Len obec utrpela značné škody, ale hlavne deti prišli o svoje hračky.

Kostol bol tak plný, že aj zvukár stál vzadu.. (samozrejme na mieste pre neho určenom) 😊. Hostia si odnášali neuveriteľný hudobný zážitok a zároveň pocit zadosťučinenia, že mohli finančne i materiálne pomôcť dobrej veci. Koncertu sa zúčastnil aj obchodný riaditeľ našej spoločnosti Mgr. Juraj Švarc, ktorý prisľúbil starostke obce, pani Silvií Halvoníkovej, bezplatnú pomoc, súvisiacu s verejnými obstarávaniami po dobu najbližších 12 mesiacov.

V prípade záujmu je možné pomôcť finančne na č. účtu obce IBAN: SK07 5600 0000 0009 8939 5015 alebo priamo na miestom obecnom úrade. Deti sa isto potešia aj hračkám, keďže o tie svoje prišli.