Ako efektívne využiť čas karantény?

Milí verejní obstarávatelia,
máme pre Vás pár tipov na činnosti, súvisiace s verejným obstarávaním, ktoré všetci chápeme ako povinnosti navyše, ale žiaľ sa od nás vyžadujú, či minimálne očakávajú. Ich prínos sa ukáže až v budúcnosti.

  • Smernica o verejnom obstarávaní

Pokiaľ ste pri „jarnom karanténnom“ upratovaní narazili v skrini (vľavo vzadu v treťom zelenom zakladači) na smernicu o verejnom obstarávaní so zaujímavým letopočtom vyhotovenia, nastal zrejme vhodný čas na aktualizáciu. Smernica o verejnom obstarávaní by mala spĺňať minimálne tieto dôležité atribúty:
– byť aktuálna vo vzťahu k legislatíve;
– byť jednoduchým návodom pre pracovníkov, ktorí potrebujú realizovať nákup.

Zavolajte, napíšte a my vám pomôžeme zaktualizovať vašu smernicu

  • Súhrnné správy o zákazkách

Darmo každá objednávka, zmluva, faktúra visí na webe, každý výdavok je niekoľkokrát schválený…. Okrem toho treba ešte myslieť na povinné kvartálne súhrnné správy, ktoré nám legislatíva prikazuje. Pekne podeliť podľa obsahu, rozsahu (sumy), spôsobu obstarania atď. Polemizovať o ich úžitku… tak dlho ešte v karanténe nie sme. Každopádne kde na to nestačia Vaše personálne kapacity, radi pomôžeme.

  • Plán verejného obstarávania

Nie je priamo povinnosťou si ho pripravovať, ale v mnohých situáciách vám pomôže. Mnohí verejní obstarávatelia už dnes prepájajú svoj plán verejného obstarávania so svojim rozpočtom. V súčasnej situácií je náročné si naplánovať čo i len nákup potravín, pokiaľ však stojíte pred touto úlohou, neváhajte využiť naše služby a informačný systém eProcurement.

Ďalší diel seriálu o verejnom obstarávaní prinesieme čoskoro…